PLPT

A+ A A-

STANDARDY KOMUNIKACJI I SYSTEMY IT WSPIERAJĄCE LOGISTYKĘ

Zintegrowane zarządzanie sieciami i łańcuchami dostaw wymaga rozwoju inteligentnych systemów planowania i komunikacji oraz zarządzania w czasie rzeczywistym procesami we wszystkich gałęziach transportu. Grupa koncentruje się na wykonaniu prac standaryzacyjnych w zakresie komunikatów i dokumentów oraz budowy interfejsów pomiędzy platformami komunikacyjnymi i systemami informatycznymi firm, w celu uzyskania portowego systemu informacyjnego. Głównym zadaniem grupy jest stworzenie i wdrożenie krajowego systemu klasy PCS (Port Community System), dopasowanego do specyfiki polskich portów i ich miejsca w krajowym systemie logistycznym.

 

Główne tematy i zadania badawcze realizowane przez grupę:


1. Stworzenie narodowego Port Comunity System (PCS) – systemu komunikacji i zarządzania w transporcie morskim (systemy planowania, awizacji, monitorowania, wymiany dokumentów, sprawozdawcze i kontrolne) – oprogramowanie w chmurze dla wszystkich portów morskich w Polsce.
2. Rozwój aplikacji mobilnych umożliwiających dynamiczne zarządzanie procesami logistycznymi w handlu tradycyjnym i elektronicznym.
3. Systemy informatyczne zarządzania transportem klasy TMS (Transport Management System), zaawansowane algorytmy wielokryterialnej optymalizacji tras, doboru rodzaju i lokalizacji pojazdów, zleceń i załadunku w systemach drobnicowych.
4. Rail Community System (RCS) – zintegrowany system komunikacji i zarządzania w transporcie kolejowym (systemy planowania, awizacji, monitorowania, wymiany dokumentów, sprawozdawcze i kontrolne).

© ILiM | All rights reserved.